PRINCE2 (8) Tip (25)

Od čias, kedy bola predstavená verzia PRINCE2® 2009 sa z metodiky stal celosvetovo najrozšírenejší a medzi manažérmi uznávaný štandard. Prečo teda meniť niečo, čo dobre funguje?

PRINCE2 Agile

Projekty už nie sú len čierno-biele. Stále častejšie svojím charakterom vnášajú do štruktúrovaného riadenia tiež agilné požiadavky.
Upgrade na "agilnú verziu" je reakciou na fakt, že sa svet celkovo zrýchlil. Pokiaľ je to len trochu možné, snažíme sa svoje manažérske plány riadiť prostredníctvom projektov. Realizáciu však musíme zvládať v stále kratších termínoch. Naviac, stanovené ciele sú často nepresné a v priebehu projektu sa zvyknú meniť a upresňovať.

 

PRINCE2 + Agile = to najlepšie z oboch štandardov

Častou otázkou je, či môže kombinácia Agile a PRINCE2 fungovať. Autor metodiky Keith Richards (ikona v agile svete) túto úlohu zvládol so svojím tímom dokonale. Podarilo sa mu odstrániť všetky potenciálne riziká, ktoré plynú so spojenia oboch metodík.
Agilné a procesné metodiky sa navzájom fantasticky doplňujú a to spôsobom, ktorý v praxi skutočne zlepšuje projektovým manažérom riadenie náročných projektov. Svet projektového riadenia sa mení a PRINCE2 s ním.

 

Je PRINCE2® Agile vhodný aj pre vaše projekty?  

Prakticky je možné záujemcov rozdeliť do dvoch skupín. Prvú tvoria tí, ktorí už využívajú agilné techniky (Lean, Kanban, Scrum...), ale chceli by si osvojiť komplexnejšiu a praktickejšiu metodiku pre riadenia projektov. Druhá skupina je zastúpená absolventmi PRINCE2®, ktorí hľadajú možnosti ako reagovať na súčasné turbulentné projekty, ktoré obsahujú aj agilné prvky.

 

  • Naučíte sa využívať agilné princípy v správnych situáciách. Ukážeme vám aj príklady, kedy by ste agilné techniky naopak nemali využívať. 
  • PRINCE2® Agile je prominentný certifikát pre absolventov PRINCE2® Pracititioner, ktorí si chcú potvrdiť svoju profesionalitu a znalosť aktuálnych metodík v oblasti riadenia projektov

Prínosy metodiky PRINCE2® Agile a kombinácia štruktúrovanej a agilnej metodiky v organizácii

Organizácia sa snaží byť výkonnejšia, učí sa lepšie využívať dostupné zdroje. To dokazuje aj trend stále väčšieho počtu vysokoškolských absolventov, ktorí si už počas štúdia osvojili projektové riadenie PRINCE2® a teraz už aktívne pracujú na projektoch.  
Projektový manažér si potrebuje osvojiť užitočné návyky. Agilné techniky prinášajú do štruktúrovanej metodiky PRINCE2® komplexnejšie a variabilnejšie spôsoby, ako sa vysporiadať s meniacimi sa požiadavkami, vývojom produktov a služieb. Výhodnejšiu cenu na trhu nenájdete. Prihláste sa ešte dnes.

 


 PRINCE2 Agile

Páči sa Vám to? Zdieľajte a pošlite ďalej...

Zobraziť všetky aktuality

Zoznam štítkov

Tip (25) ITIL (8) PRINCE2 (8) Security (5) Blog (4) Soft-Skills (3) MSP (3) MoR (1) RISK (1)

Najčítanejšie

Najnovšie články

Informácie k jednotlivým certifikátom.

Nájdete nás na facebooku

*

Položky označené * sú povinné.

Komentáre