ITIL® 4 certifikačná schéma

Certifikačná schéma ITIL® 4 ponúka niekoľko úrovní. Základom zostáva ITIL® 4 Foundation. Ďalší modul je ITIL® Specialist, ktorý obsahuje 3 programy, ďalej ITIL® Strategist, ITIL® Leader, ITIL® Master.

Ako prejsť na ITIL® 4?

ITIL® 4 Transition | Roadmapa prechodu z ITIL® v3 a starších verzii na ITIL 4

Upgrade z ITIL® v3 na ITIL® 4 má zmysel. Nezastavujte se v kariérnom raste IT Service Managementu!

Pre tých z vás, ktorí ste absolvovali školenie ITIL® s certifikáciou Axelos, alebo zbierate kredity, sme pripravili certifikačného sprievodcu.

Nižšie uvedené tipy vám pomôžu upgradovat z ITIL® v3 na ITIL® 4 vo forme doporučenej roadmapy, ktorá vám pomôže prejsť na ITIL® 4 a pritom maximálne využit získané znalosti, zručnosti a certifikácie.

ITIL® v3 Foundation

Absolvent ITIL® v3 Foundation alebo ITIL® 2011 Foundation

Pokiaľ je váš najvyšší certifikát ITIL® v3 Foundation, ITIL® 2011 Foundation, alebo starší, odporúčame absolvovať celý kurz vrátane certifikácie ITIL® 4 Foundation.

Takto sa jednoducho upgradujete do novej certifikačnej schémy a získate nové znalosti, zručnosti lean manažmentu, agile, prepojenie developementu s IT Operations, atď.  Aktuálne termíny tu:

Navštíviť kurz

ITIL® v3 Intermediate

(3 až 4 kredity)

 

Absolventi ITIL® Practitioner, alebo 1 kurzu ITIL® Intermediate

Tí z vás, ktorí majú minimálny počet kreditov nad rámec ITIL® Foundation, majú 2 možnosti ako prejsť na ITIL® 4 v závislosti od toho, aké ciele chcete dosiahnuť.
1. Variant

Pokiaľ nemáte najvyššie ambície, ale chcete sa skôr špecializovať a využiť iba niektoré časti ITIL® 4 Update, odporúčame získať certifikáciu ITIL® 4 Foundation a následne si vybrať preferovanú oblasť záujmu, ITIL® Specialist, Strategist alebo Leader. Tieto moduly budú postupne spustené v priebehu roku 2019-2020.

2. Variant

Ak máte motiváciu, určite pokračujte v zbieraní kreditov. Hneď ako dosiahnete 17 kreditov, máte nárok na ITIL® Managing Professional Modul (bude spustený). Výhodou je, že môžete rýchlo naviazať na získané znalosti, zručnosti a získat výhodne ITIL® Managing Across the Lifecycle certifikáciu. 

ITIL® Intermediate

(6+ kreditov)

 

Pokiaľ ste už získali 6 a viac kreditov, nemáte dôvod premýšlať

Určite pokračujte v zbieraní kreditov podľa doterajšej schémy. Ide o najvýhodnejšiu cestu, ako využiť vaše získané certifikácie a pripraviť sa na jednoduchý upgrade do ITIL® 4 s kurzom ITIL® Managing Professional. K získaniu totho modulu je potrebných celkovo 17 kreditov.

ITIL® v3 Expert

Dosiahli ste najvyšší level ITIL® Expert, gratulujeme!

Akonáhle bude spustený nový transition kurz  ITIL® Managing Professional, môžete si pomocou neho upgradovať svoju kvalifikáciu na ITIL® 4 Update. 

 

Pokiaľ sú vaše ambície ešte vyššie, odporúčame následne certifikačný kurz Strategic Leader ITIL®, ktorý získate tak, že absolvujete iba modul ITIL® Leader Digital & Strategy.