ITIL (8)

Fast Track na ITIL 4 Foundation

Najrýchlejšia cesta, ako zvládnuť rýchly prechod zo starej verzie ITIL v3 na ITIL version 4 Foundation: Fast Track od TAYLLORCOX.

Predstavujeme ITIL Fast-Track

Pravdepodobne ste už počuli o novej verzii ITIL 4. To, že upgrade má zmysel sme preberali na historicky prvom školení ITIL 4 Train the Trainer v Českej republike. Podrobne sme o tom písali v článku: Prvá recenzia kurzu ITIL 4 Foundation.

Pre stručné zhrnutie: ITIL v4 je agilnejší, s podporou DevOps, Lean IT a prepracovaným Change Managementom. Nová verzia certifikačnej schémy, už žiadny Lifecycle Stream. Axelos ITIL 4 kompletne reštrukturalizoval. Teraz mÁ ITIL4 13 nových procesov, 5 modulov a knih, ktoré sú rozdelené do 2 streamov:

  • MP: Management Professional
  • SL: Strategic Leader (najvyšší level)

Ako prejsť na ITIL 4 Foundation?
⬆⬆⬆ Fast-Track z ITIL v3 od TAYLLORCOX

ITIL 4 je vo všetkých ohľadoch lepší, než predchádzajúce verzie. Omnoho lepší, než si myslíte. Navyše používanie metodiky bude aj naďalej zdarma. Všetko je totiž financované z licenčných poplatkov za školenia a certifikácie. Verzia 4 bude bezpochyby globálny industry standard pre digital age. To znamená, že bude podporovať moderné technológie a osvedčené postupy, ktoré doprovázdajú digitálnu transformáciu v roku 2019+

Deň “D” teda dátum predstavenia metodiky pre celý svet je stanovený na 28. februára 2019.  Za pár týždňov môžete byť prví, kto získá túto prestížnu kvalifikáciu v SR! Dostupné termíny nájdete tu.

ITIL 4 certifikačná schéma

Rada manažérov práve dokončila certifikáciu ITIL Foundation. Otázka, ktorú nám absolventi dávajú stále častejšie: ako ďalej, v prípade že mám len ITIL v3, nebo ITIL 2011 Foundation certifikát? Niektoré "školiace spoločnosti" ponúkajú “ITIL na steroidoch”. Pre predstavu ide o 1-2 dňový kurz, ktorý nazvali bridge a garantujú, že Vás pripraví na certifikáciu ITIL 4. Skúšali sme to, no nefunguje to.

Vysvetlíme prečo:
  • nájdete tu 13 nových ITIL procesov
  • tie ostatné sú reštrukturalizované
  • zmenil sa prístup, procesy, terminológia z Lifecycle na Service Value Stream
  • nový ITIL je upgradovaný o to najlepšie z DevOps, Lean IT, Agile, Change Management

Možno si pamätáte, že ITIL Foundation bridge sme v skrátenej podobe 1 deň ponúkali pred viac než 8 rokmi. Prečo to dnes nefunguje?

Išlo o rok 2007, kedy bol predstavený ITIL v3, ktorý prevzal z ITIL v2 10 kľúčových procesov a iba ich rozšíril. Tento bridge dostal prezývku “easy peasy lemon squeezy”. Prechod školení a certifikácie z ITIL v2 na ITIL v3 bola skutočne jednoduchá, resp. takmer rovnaká.

Prečo absolvovať 3 denný kurz a skutočne nestačí skátená verzia

Začneme otázkou: prečo vlastne vyšla nová verzia? Systematická globalizácia nás núti znovu a znovu posúvať hranice. Neustále zlepšovanie služieb je kľúčovým faktorom, ktorý rozhoduje kto z Vás bude úspešnejší a získá svoje miesto v preplnenej konkurenci.

Ako IT manažér potrebujete byť lepší, než ostatný. Maximalizovať prínosy svojej práce. Preto Vám ukážeme, ako transformovať IT Service Management znalostí do praxe s pomocou evolučnej verzie ITIL procesov, ktoré sú súčasťou ITIL 4.

ITIL 4 Update má  úplne novú filozofiu. Prístup je diametrálne odlišný od ITIL v3. Ani s terminólgiou, ktorá bola pred 10 rokmi si dnes nevystačíte pri certifikačnej skúške, nie to v praxi. Je to úplne nový spôsob myslenia a modelovania Vašich procesov, alebo riadenia projektov.

Neide teda o žiadny facelift, alebo upgrade toho, čo poznáte. Inovovaný program ITIL 4, spôsobil revolúciu v myslení a prístup k uplatňovaniu IT Service Managementu v praxi pomocou Agile, DevOps a Lean IT akcelerátorov, ktoré obsahuje. Maximálna kompatibilita, flexibilita. 

Na chvíľku sa zastavme a vybavte si všetky nové technológie a metodiky, ktoré vznikli, alebo sa masovo rozmohli od vydania ITIL® v3 v roku 2006. IT prostredie sa za 10+ rokov od základov zmenilo. Agile, DevOps, cloud computing, SaS, Enterprise Architektura… To všetko musia byť schopní dnešní manažeri riadiť, spravovať, či obsluhovať.

ITIL 4 je úplne odlišný. AJ 3 dnI školenia, na ktoré sa kurz koncipoval, sú a budú pre  Vás dosť intenzívne. Výklad, praktické príklady, prípadové štúdie založené na situaciách, ktorým každý deň čelíte, cvičná skúška. Vyberiete si ďalší modul a opäť to isté.. Garantujeme Vám, že sa počas 3 dní na kurze rozhodne nebudete nudiť. Pokiaľ naozaj chcete pochopiť smer, akým sa ITIL vyvíja, zaregistrujte ss na plnohodnotný kurz.

Je tu aj možnosť samoštúdia, ale to sa nevyrovná skúsenostiam našich akreditovaných trénerov, ktorí absolvovali špeciálny výcvikový camp vo Veľkej Británii, kolísky ITIL.

Takže čo by ste mali robiť so svojím certifikátom ITIL v3 Foundation?

ITIL® 4 Foundation Bridge je úplne nový kurz, ktorý je v TAYLLORCOX koncipovaný tak, aby svojim obsahom a štruktúrou pomohol manažérom, ktorí už získali certifikáciu ITIL v3 Foundation a chcú udržať krok s vývojom, resp. upgradovať na ITIL 4.

Tento kurz je určený všetkým, ktorí majú platný certifikát ITIL v3, alebo starší. V rámci kurzu sa kandidáti zoznámia s najnovšími best practice v oblasti riadenia IT služieb (ITSM), novú terminológiu pre portfólio digital age, technológiu ktorú organizácie používajú v rámci ITSM (cloud, networking, leant, agile..) a to nie je všetko. 

ITIL 4 Foundation má v sebe integrované akcelerátory, na využitie toho najlepšieho z DevOps, Agile a Lean IT. Tento “bridge” sa pochopiteľne zameriava taktiež na kľúčové rozdiely medzi ITIL v3 a ITIL 4 a obsahuje radu ďalších script, oficiálnych cvičných testov a ďalších inštrukcií, ktoré sú potrebné pre úspešné absolvovanie certifikačnej skúšky ITIL 4, ktorá je súčasťou ceny.

ITIL 4 Foundation Bridge kurz:21380

Aké dopady má ITIL na Vašu prácu a budúcu kariéru?

Certifikácia ITIL deklaruje manažerské schopnosti riadenia IT, resp. IT Service Managementu podľa celosvetovo najrozšírenejšej metodiky ITIL. Úspešné absolvovánie skúšky znamená, že máte najlepšie predpoklady a potrebné znalosti pre aplikovanie týchto best practice na všetkých úrovniach organizácie (strategická, riadiaca, prevádzková, podporná). Dokážete využiť doporučenia k eliminácii neefektívnych postupov a dokážete zabrániť neefektívnemu návrhu / vývoju/ prepracovániu IT produktov a služieb.

IT profesionáli s certifikáciou ITIL sú na svojich pozíciach nadštandardne platený. ITIL v3 Foundation je v posledných 10 rokoch jednou z nejlepšie platených kvalifikácií. Pravidelne sa umiestňuje na popredných pozíciách TOP 10 najžiadanejších certifikácií v IT a naprieč všetkým certifikáciám (teda i mimo IT) sa umiestňuje v TOP 20 must have školení!

Metodikou ITIL a vôbec IT Service Managementom žijeme. Ako jediný v SR sú naši trenéri (ITIL Approved Trainers) takiež medzinárodne certifikovanými auditormi v TAYLLORCOX RCB (Registered Certification Bodie) v oblasti ITSM podľa ISO/IEC 20000-1, teda ISO štandardov, ktoré sú určené pre auditovanie a optimalizáciu ITIL procesov. Hodnota školení nie je v materiáloch, ale predovšetkým v know-how, ktoré vám rádi poskytneme v kurzoch ITIL 4 Foundation bridge.

Aká bude Vaša cesta? Upgradujete na ITIL 4 Foundation? Pokiaľ áno, tak samoštúdiom, alebo certifikáciou v TAYLLORCOX?Páči sa Vám to? Zdieľajte a pošlite ďalej...

Zobraziť všetky aktuality

Zoznam štítkov

Tip (25) ITIL (8) PRINCE2 (8) Security (5) Blog (4) Soft-Skills (3) MSP (3) MoR (1) RISK (1)

Najčítanejšie

Najnovšie články

Informácie k jednotlivým certifikátom.

Nájdete nás na facebooku

*

Položky označené * sú povinné.

Komentáre