MoR (1) RISK (1)

Čo je riziko?

Riziko je definované ako "neistá udalosť alebo súbor udalostí, ktoré by v prípade výskytu mali vplyv na dosiahnutie cieľov“*. Hoci sa nám slovo riziko spája skôr s negatívnymi udalosťami a dopadmi, v business sfére to môže byť aj priaznivá vyhliadka alebo šanca.

 

MoR - Management of Risk

 Čo je riadenie rizík?

Pokiaľ ako manažér zodpovedáte za realizáciu kľúčových projektov, plánov, alebo iných typov aktivít, takmer každé vaše rozhodnutie, ktoré realizujte je spojené s určitou dávkou rizika. Preto by ste riadenie rizík určite nemali podceňovať.
Podľa poučky môžeme riadenie rizík definovať ako systematické uplatňovanie postupov, ktoré majú za úlohu identifikovať riziká, hodnotiť riziká, plánovať reakcie a implementovať reakcie na riziká. Ide o kontinuálny proces kde značnú úlohu zohráva aj komunikácia.

 

 

Management of Risk

Mnoho menších či väčších firiem na Slovensku často len „hasí požiare“, keď už je neskoro, miesto toho, aby mali chod firmy pevne pod kontrolou. Jedným zo základov úspešnej spoločnosti je nepochybne správne rozhodovanie a riadenie rizík. Tí, ktorí prestali ignorovať Management of Risk získavajú obrovský náskok pred konkurenciou. Ich rozhodovanie je oproti ostatným podstatne viac o správnom rozhodnutí ako o šťastí a náhode.
Riadenie rizík je kľúčovým prvkom pre úspešnú realizáciu akéhokoľvek projektu. Dobrý prehľad o rizikách v organizácií znamená lepšie zvládanie nečakaných situácií ako napríklad konkurenčný tlak, legislatívne požiadavky (napr. v kybernetickej bezpečnosti) a podobne.
M_o_R® (Management of Risk) je globálny a najznámejší štandard pre riadenie rizík. Tento kurz Vás naučí systematický postup identifikácie, hodnotenia a riadenia rizík, či už pracujete na úrovni riadenia stratégie, programov, projektov, alebo prevádzky. Metodiku je možné využívať v každej organizácií bez rozdielu vo veľkosti či zameraní. A vďaka flexibilite je možné ju prispôsobiť tak, aby vyhovovala všetkým interným aj externým projektom, aktivitám či procesom.

 

Viac o M_o_R® Management of Risk

 

*Študijný materiál M_o_R® Management of Risk od TAYLLOR & COX
Páči sa Vám to? Zdieľajte a pošlite ďalej...

Zobraziť všetky aktuality

Zoznam štítkov

Tip (25) ITIL (8) PRINCE2 (8) Security (5) Blog (4) Soft-Skills (3) MSP (3) MoR (1) RISK (1)

Najčítanejšie

Najnovšie články

Informácie k jednotlivým certifikátom.

Najbližšie termíny školení

Nájdete nás na facebooku

*

Položky označené * sú povinné.

Komentáre