ITIL (8)

Asi každému sa už stalo, že prepadol v nejakej skúške. Život nás naučil, že jediným osvedčeným základom úspechu, ktorý nikdy nesklame, je efektívna príprava. Tu je niekoľko tipov pre zaručený úspech.

Úspešná certifikácia ITIL Foundation

 

#1 NEspoliehať sa na ITIL online kurzy

Zopárkrát si pustím online kurz ITIL® Foundation, to predsa musí k zloženiu certifikačnej skúšky stačiť. Bohužiaľ, toto pravidlo v 6 z 10 prípadov nefunguje.

Prečo? Dôvodov je niekoľko. Online výučba nie je univerzálne riešenie. Každý z nás má iné študijné návyky. V klasickom kurze je najväčšou pridanou hodnotou komunikácia s akreditovaným trénerom. Video Vám poskytne mnoho informácií, avšak bez spätnej väzby nemáte šancu pochopiť všetky súvislosti, interakcie, riziká a benefity.

Je štatisticky preukázané, že online kurz Vás núti viac sa bifľovať. 

Oproti tomu sú absolventi klasickej výučby lepšie pripravení na skúšky - prakticky lepšie rozumejú fremeworku aj čiastkovým procesom. Pri online výučbe skrátka nikdy nedosiahnete také výsledky, ako pri kurzoch vedených trénerom.

 

#2 Overte si kvalitu a akreditáciu organizácie

V rámci školení ITIL®Foundation prinášame účastníkom kurzu nie len prehľad a znalosť procesov, ktoré umožňujú riadiť životný cyklus služby IT a procesov s tým spojených. Našou pridanou hodnotou je zasadenie týchto disciplín do praxe a priblíženie jednotlivých častí formou Case Study.

Case Study prevádza účastníkov celým kurzom, tento prístup nám umožňuje prakticky aplikovať vybrané časti školení, ktoré sme počas dňa preberali. Týmto spôsobom zvyšujeme pravdepodobnosť pochopenia a prijatia princípov rámca ITIL a úspešnosť nie len pri certifikácii, ale aj po uvedení týchto princípov do praxe.

Naše skúsenosti sa premietnu aj do praktickej výučby a vysvetlenia na reálnych príkladoch z reálnej praxe.


#3 Neučte sa ITIL terminológiu naspamäť, naučte sa s pomocou ITIL myslieť.

Znalosť terminológie je alfou a omegou úspešnej certifikačnej skúšky ITIL® Foundation.

Učiť sa ju naspamäť Vás však nezachráni. Niekoľko tisíc kombinácií certifikačných otázok určite aj Vás v kľúčovom  momente rozhodí čo i len jednoduchou zmenou formulácie otázky. Pokiaľ chcete uspieť, musíte poznať predovšetkým princípy každého slova z terminologického slovníka. Neúplné či dokonca zlé pochopenie terminológie je najväčším plytvaním drahocenného času pri certifikácii. Pokiaľ si nechcete skomplikovať výsledok, dôkladne si osvojte terminológiu najmä prakticky.

 

#4 Tréning je garanciou úspechu

Vedeli ste, že na kurzoch ITIL® Foundation v TAYLLOR & COX máte k dispozícii aj 2 sady oficiálnych cvičných testov a praktických scenárov? Zoznámite sa tak s formátom a obsahom samotných skúšok.

Oficiálne cvičné testy sú skontrolované akreditovaným trénerom a dozviete sa nie len správnu odpoveď ale aj odôvodnenie, prečo je to tak.

Tento štýl výučby skvele vypĺňa intenzívny 3 dňový kurz. Tento prístup Vám pomôže kontinuálne budovať sebadôveru a výborne Vás pripraví na certifikáciu.

 

#5 Nesnažte sa meniť poradie otázok

Je jasné, že ak chcete preskočiť hneď prvú otázku, odpoveď na ňu s istotou nepoznáte.

Nestrácajte čas preskakovaním otázok. Vyberte vždy tú odpoveď, ktorá sa Vám zdá logicky správna a označte ju ceruzkou.

Prišli ste až na koniec testu a ostal Vám ešte nejaký čas navyše? Výborne, teraz sa vráťte k odpovediam, pri ktorých ste váhali.

 

Prajeme veľa úspechov!

 

 Páči sa Vám to? Zdieľajte a pošlite ďalej...

Zobraziť všetky aktuality

Zoznam štítkov

Tip (25) ITIL (8) PRINCE2 (8) Security (5) Blog (4) Soft-Skills (3) MSP (3) MoR (1) RISK (1)

Najčítanejšie

Najnovšie články

Informácie k jednotlivým certifikátom.

Nájdete nás na facebooku

*

Položky označené * sú povinné.

Komentáre