Tip (25)

Autor: Martina Drahošová

Chcete myslieť a stať sa úspešnými? Mnohí ľudia sa zamýšľajú nad tým čo to znamená byť úspešným a ako sa ním stať. Na základe rozhovorov s mnohými úspešnými ľuďmi a svojich vlastných skúseností sme pre Vás vytvorili infografiku s tipmi pre úspešných ľudí. Táto infografika Vám prezradí, ako by ste mali rozmýšľať a čo by ste mali robiť, aby ste sa stali úspešnými.

Nasledujte 10 našich tipov a začnite myslieť ako úspešní ľudia.

1. Úspešní ľudia konajú, dávajú si reálne termíny a dodržiavajú ich.

Ak sa chcete stať úspešným, je potrebné, aby ste sa tak aj správali. Musíte mať stanovený presný harmonogram prác, ktoré potrebujete vykonať a tieto termíny aj dodržiavať. Úspešní ľudia majú svoje pravidelné návyky, ktoré im pomáhajú dodržiavať ich stanovené termíny. Ako napríklad, vyhodnotenie splnených úloh na daný deň a príprava úloh na ďalší deň.

 

2. Úspešní ľudia si uvedomujú, že sú tiež náchylní na chyby. Netrápia sa preto.

Každý z nás robí chyby. Robiť chyby a mýliť sa je ľudské. Avšak je dôležité si vedieť svoje chyby priznať a ísť ďalej. Úspešní ľudia sa pre svoje chyby príliť nestrápia, ale snažia sa ich čo najskôr napraviť a napredovať.

3. Úspešní ľudia si stanovujú priority a sústredia sa na excelentný výkon.

K dosiahnutiu úspešnosti vo Vašom živote je nevyhnutné, aby ste si vedeli stanoviť priority a venovali sa ich dosahovaniu. Aby ste dosiahli svoje ciele, musíte podávať excelentný výkon, na ktorý budete potrebovať veľa úsilia a energie.

4. Úspešní ľudia preberajú zodpovednosť za trávenie svojho času.

 Voľný čas je dôležitý na to, aby sme načerpali novú silu a energiu na podávanie excelentných výkonov. Čas strávený s rodinou alebo priateľmi vie zlepšiť náladu a povzbudiť. Úspešní ľudia však veľa voľného času nemajú a preto si ho naplno užívajú.

5. Úspešní ľudia sa nevyhýbajú oddychu a spánku. Regenerujú a dobíjajú.

Úspešní ľudia vedia, že ak chcú stihnúť všetky povinnosti, ktoré majú, neostáva im veľa času na spánok a oddych. Preto ich spánok musí byť kvalitný.

6. Úspešní ľudia si udržujú pozitívny postoj a namiesto problémov vidia riešenia.

Pozitívne myslenie je základom zdravého ducha, tohto motta sa držia aj úspešní ľudia. Ako sa hovorí všetko zlé je na niečo dobré, začnite takto rozmýšľať a otvorí sa Vám nový horizont. Ak sa Vám niečo nepodarí alebo sa trápite s nejakým problémom, pozrite sa na neho z iného uhla pohľadu. Objavia sa Vám riešenia, ktoré ste predtým prehliadali.

7. Úspešní ľudia vedia, že mozgová aktivita pôsobí aj ako skvelé antidepresívum.

Aj Vy máte občas zlú náladu alebo sa Vám niečo nedarí? Buďte aktívny, pracujte na Vašich stanovených cieľoch. Pracujte tvrdšie ako pred tým a úľava a dobrá nálada sa čoskoro dostavia.

8. Úspešní ľudia zvyšujú svoje sebavedomie a sebaúctu oceňovaním ľudí okolo seba.

Chcete, aby si Vás ľudia vo Vašom okolí vážili? Vážte si ich aj Vy. Pri koloktívnej práci je dôležité vážiť si aj toho najmenšieho člena tímu. Tým, že ľuďom poďakujete a pochválite ich za ich snahu, budete sa aj vy cítiť lepšie a sebavedomejšie.

9. Úspešní ľudia sa vyhýbajú davom. Robia to, čo by priemerní ľudia nerobili.

Davy sú pre mnohých ľudí stresujúce a vyhýbajú sa im. Preto aj úspešní ľudia pracujú buď osamote alebo v malých pracovných tímoch, ktoré podporujú ich kreatívne myslenie.

10. Úspešní ľudia nezabúdajú na svoje zdravie, pestrú stravu a cvičenie. Aktívne telo znamená aktívnu myseľ. Starajú sa o seba s láskou.

Pri nesmiernom vypätí, ktoré úspešní ľudia každodenne podstupujú, je pre udržanie si zdravého tela aj mysle dôležité jesť pestrú stravu a cvičiť. Pretože ak nebude telo zdravé ani myseľ nebude podávať potrebné výkony. 


Na záver si povieme jeden zaujímavý citát, ktorý je naozaj výstižný:

"Úspech obvykle prichádza k tým, ktorí sú príliš zaneprázdnení, aby ho hľadali."
Henry David Thoreau


Kliknutím na obrázok si môžete infografiku zväčšiť.

 

Páči sa Vám to? Zdieľajte a pošlite ďalej...

Zobraziť všetky aktuality

Zoznam štítkov

Tip (25) ITIL (8) PRINCE2 (8) Security (5) Blog (4) Soft-Skills (3) MSP (3) MoR (1) RISK (1)

Najčítanejšie

Najnovšie články

Informácie k jednotlivým certifikátom.

Nájdete nás na facebooku

*

Položky označené * sú povinné.

Komentáre