Soft-Skills (3) PRINCE2 (8) Tip (25)

Autor: Martina Drahošová

Projektový manažment je v dnešnej dobe dôležitou súčasťou nielen vysokoškolského vzdelania, ale aj našich životov, keďže projekty rôzneho druhu uskutočňujeme každý deň. Či už ide o plánovanie denných, týždenných a mesačných aktivít alebo plánovanie projektov v našom živote, ako napríklad plánovanie dovolenky, stavba domu, atď.
Preto je vhodné ovládať základné poznatky plánovania projektov, aby sme boli schopní efektívne plánovať svoje aktivity a úlohy. Projektový manažment ponúka postupy a nástroje, pomocou ktorých možete plánovať a dodržiavať časový plán vašich naplánovaných aktivít.
Spoločnosť Tayllor & Cox, ako  akreditovaná manažérska akadémia APMG (Affiliate Partner) a zároveň certifikačný orgán RCB (Registered Certification Body) poskytujúci odborné služby v oblasti auditu, poradenstva, kariérneho rozvoja a personálnych certifikácií sa rozhodla zriadiť multimediálnu miestnosť pre výučbu projektového manažmentu. Táto miestnosť bola zariadená v priestoroch Fakulty managementu Univerzity Komenského v Bratislave na základe memoranda o spolupráci  medzi týmito inštutúciami.

 

Interaktívna tabuľa v multimediálnej učebni

Fakulta managementu UK sa zaoberá výučbou projektového manažmentu už mnoho rokov, kde na bakalárskom štúdiu vzdeláva študentov o základných princípoch projektového riadenia. Tu sa študenti oboznámia s pojmami ako projekt, projektový manažment, projektový manažér a naučia sa vytvoriť zadanie projektu a projektový plán. Na magisterskom štúdiu sa študenti bližšie oboznamujú s metodikou projektového riadenia PRINCE2.
Z dôvodu dlhoročných skúseností fakulty a jej devíz v podobe skúsených pedagógov z oblasti projektového manažmentu vznikla myšlienka vytvoriť miestnosť pre výučbu tohto predmetu.
V učebni sa nachádza 10 počítačov, ktoré sú vybavené profesionálnou verziou balíka Microsoft Office, prirodzene spolu s nevyhnutnou súčasťou pre projektové riadenie Microsoft Project. V počítačoch je nainštalovaný aj softvér pre riadenie projektov P2L od spoločnosti plan.it, s. r. o. a softvér MindJet MindManager, ktorý slúži na tvorbu myšlienkových máp. Tieto sú úžasnou pomôckou pri brainstormingu a tvorbe projektového plánu.

 

Ďalej sa tu nachádza interaktívna tabuľa a televízor, pomocou ktorých sa budú môcť študenti učiť vizuálne plánovať ich vlastné projekty.
V tejto multimediálnej učebni sa bude pomocou moderných zariadení a užitočných softvérov vyučovať projektový manažment a budú sa tu taktiež uskutočňovať kurzy a certifikácia metodiky projektového riadenia PRINCE2.

 

Spoločnosť Tayllor & Cox ponúka študentom Fakulty managementu UK 20 % zľavu na absolvovanie certifikačných kurzov metodiky PRINCE2.
Pomocou vytvorenia tejto miestnosti spoločnosť Tayllor & Cox podporila odborné vzdelanie v oblasti projektového manažmentu.
Páči sa Vám to? Zdieľajte a pošlite ďalej...

Zobraziť všetky aktuality

Zoznam štítkov

Tip (25) ITIL (8) PRINCE2 (8) Security (5) Blog (4) Soft-Skills (3) MSP (3) MoR (1) RISK (1)

Najčítanejšie

Najnovšie články

Informácie k jednotlivým certifikátom.

Nájdete nás na facebooku

*

Položky označené * sú povinné.

Komentáre