Ask Expert
zavrieť

Napíšte nám Vašu otázku, radi Vám zavoláme späť

*

*

Blog

Filter
0x nahoru

Trendy v projektovom manažmente

Blog Tip

obrazky-k-clankom-2-.png

02.10.2017

Ak sa niekto venuje profesionálne nejakej oblasti, je dôležité aby sa zaujímal o súčasné trendy v danom odbore. Nakoľko sme profesionálmi vo vzdelávaní projektového manažmentu, v tomto článku sa budeme venovať súčasným trendom, ktoré hýbu svetom projektového manažmentu. Z množstva súčasných trendov sme pre vás vybrali šesť najviac spomínaných a preberaných trendov v súčasnej dobe.

celý článok

0x nahoru

Súťaž o školenie Stres a záťaž

Blog Tip

ako-najradsej-relaxujete-.png

11.10.2017

Každoročne si 10. októbra pripomíname Svetový deň duševného zdravia. Aj nám na Vašom duševnom zdraví záleží a preto sme si pripravili sme pre Vás súťaž o dvojdňové školenie STRES A ZÁŤAŽ v hodnote 220€.

celý článok

436x nahoru

Stále hasíte požiare? Základom úspechu je správne rozhodovanie a riadenie rizík

MoR RISK

Management of Risk - MoR

08.08.2017

Keď sadneme do auta, predtým ako sa vydáme na cestu, zapneme si bezpečnostný pás. A nie je to preto, že by sme plánovali, že po ceste nabúrame, ale je to pre každý prípad. Buď pre istotu, keby náhodou... Alebo pre istotu, keby nás zastavili policajti aby sme nedostali pokutu.
Aj vašu firmu denne ohrozujú náhodné a rizikové situácie. Bezpečnostným pásom pre ňu je práve riadenie rizík - Management of Risk (M_o_R).

celý článok

464x nahoru

V ČOM SA LÍŠI PROJEKTOVÉ RIADENIE OD PROGRAMOVÉHO?

PRINCE2 MSP

tim_-udia_st-l_workshop_small.jpg

27.07.2017

V čom sa líši projektové riadenie od programového? Väčšina manažérov stále nerozlišuje projekty od programov. Nedokážu tak správne vyhodnotiť, ktorý prístup je vhodnejší pre plánovanie a realizáciu strategických zmien.

celý článok

367x nahoru

Prečo by si sa mal zaujímať o ITIL®?

ITIL

depositphotos_4186172_original_itil_clanok-1.png

19.07.2017

Nevieš prísť na to, v čom spočívajú hlavné výhody ITIL®u? Aké benefity získaš ty, celá organizácia, ak si osvojíš jej princípy? Pripravili sme pre Vás aj niekoľko príkladov spoločností, ktoré prijali ITIL® a neľutujú.

celý článok

455x nahoru

Multimediálna učebňa pre výučbu projektového manažmentu na Fakulte managementu UK

Soft-Skills PRINCE2 Tip

Multimediálna učebňa Fakulta manažmentu UK

14.06.2017

Projektový manažment je v dnešnej dobe dôležitou súčasťou nielen vysokoškolského vzdelania, ale aj našich životov, keďže projekty rôzneho druhu uskutočňujeme každý deň. Preto sa spoločnosť Tayllor & Cox sa rozhodla zriadiť multimediálnu miestnosť pre výučbu projektového manažmentu v priestoroch Fakulty managementu Univerzity Komenského v Bratislave.

celý článok

390x nahoru

PRINCE2® Agile je najvýznamnejšou inováciou v projektovom riadení

PRINCE2 Tip

obrazky-k-clankom-1--1.png

05.06.2017

Upgrade na "agilnú" verziu je reakciou na fakt, že sa svet celkovo zrýchlil. Pokiaľ je to len trošku možné, snažíme sa svoje manažérske plány riadiť cez projekty. Realizáciu musíme zvládať v stále kratších termínoch. Stanovené ciele sú často nepresné, naviac sa v priebehu projektu menia. Projekty už nie sú "čierno-biele", stále častejšie zapadajú nie len do metodiky PRINCE2® ale obsahujú aj agilné požiadavky.

celý článok

416x nahoru

Business Continuity Management

Security Tip

business-continuity-management.png

25.05.2017

Stále väčší počet organizácii závislých na dostupnosti služieb považuje za jeden z kľúčových problémov vytvorenie imunity a odolnosti (resiliencie) organizácie. Medzi najčastejšie riziká sa zaraďujú prírodné katastrofy, IT a Telco výpadky, kybernetické útoky, výpadky elektrickej siete. Situáciu naviac komplikuje aj nárast počítačovej kriminality. Podľa Forrester Research sa až 88% organizácii v súčasnosti zaujíma o výhody plynúce zo zavedenie Business Continuity Plan.

celý článok

648x nahoru

ŽENY VS. MUŽI: KTO JE LEPŠÍM PROJEKTOVÝM MANAŽÉROM?

Tip

dizajn-bez-nazvu-3-.png

09.05.2017

Faktom je, že muži a ženy majú diametrálne odlišné prístupy k organizácii práce. Aj tu platí pravidlo, že rovnaké situácie riešia takmer vždy inak. Vyžaduje projektový manažment schopnosti, ktoré majú ženy viac rozvinuté (napr. multi-tasking...)?

celý článok

486x nahoru

SKUTOČNE BUDETE POTREBOVAŤ K RIADENIU PROJEKTOV PRINCE2® A MSP®?

MSP

msp-program-vs.-project-management-2-.png

02.05.2017

S pomocou PRINCE2® úspešne zvládnete jeden projekt (1 Business Case). Spolu s MSP® však zvládnete realizovať paralelne niekoľko projektov zároveň. Eduard Pitka ( MSP Approved Trainer) nám vysvetlil prečo je dôležité využívať obe metodiky a ako s pomocou MSP® získať z projektu maximum.

celý článok

  • predchádzajúce

Zoznam štítkov

Tip (15) PRINCE2 (9) ITIL (5) Soft-Skills (3) Blog (3) MSP (2) MoR (1) Security (1) RISK (1)

Najčítanejšie

Najnovšie články

Informácie k jednotlivým certifikátom.

Najbližšie termíny školení

Nájdete nás na facebooku

Koho sme školili